Prikazano: 751 - 755 od 896 zapisov
Stran  <<   <   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   >   >>
Maribor, 21. 2. 2015
Ob in v Betnavskem gozdu je nova merilna ekipa Pro-Time organizirala 1. Mariborski rekreativni kors, na katerem so v lepem sončnem vremenu nastopili številni naši atleti.

V kategoriji članic, ki so tekle na 5500M, se je zmage veselila Dorotea Rebernik, na 2. mesto se je uvrstila Nina Gomilšek. Na isti razdalji med člani je Gregor Verbošt zasedel 2. mesto, kot tretji je ciljno črto prečkal Gašper Žerjal. Tudi naše pionirke, ki so morale preteči 2150M, so se izkazale in dosegle dvojno zmago. Najhitrejša je bila Eva Heinrih, takoj za njo je ciljno črto pretekla Laura Stauber.
Istanbul, 21. 2. 2015
V Istanbulu bo danes potekalo Balkansko prvenstvo za člane in članice, ter za veterane. Na njem bodo nastopili tudi trije naši atleti in se potegovali za najvišja mesta.

Sabina Veit se bo v teku na 60M, potegovala za prvo medaljo na Blaknaijadi. Njen štart bo ob 15.45. Sonja Roman pa bo poizkušala izboljšati lansko 3. mesto v teku na 1500M. Štart njenega teka je ob 16.15. Nastope obeh naših najuspešnejših atletinj si lahko v živo ogledate na spodnji povezavi.

Pesti pa bomo danes in jutri držali tudi za našega veterana Boža Himelrajha. O tem koliko medalj bo prinesel domov z letošnjega tekmovanja, bomo z veseljem poročali.
Ljubljana, 14. 2. 2015
V Ljubljani je potekalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice, na katerem se je v teku na 60M odlično odrezala naša Sabina Veit. Zanesljivo je opravila s kvalifikacijami in se z zmago v svoji skupini in rezultatom 7,63 uvrstila v veliki finale. V njem ji je uspel zalo hiter tek in s časom 7,44 se je veselila novega osebnega rekorda in osvojene srebrne medalje.

Vzporedno s prvenstvom za člane  je potekalo tudi Veteransko prvenstvo Slovenije, na katerem je ponovno blestel naš Božo Himelrajh in si priboril dve zlati medalji. Na 60M je tekel zelo dober rezultat 7,81. Še bolj zadovoljen je bil z dosežkom v skoku v daljino, saj je doskočil pri 577cm.

Oba naša atleta že prihodnji teden čakajo novi izivi. Oba bosta namreč odpotovala v turški Istanbul, kjer bo prihodnji konec tedna potekalo člansko in veteransko Balkansko prvenstvo. Obema želimo uspešne nastope!
Dunaj, 14. 2. 2015
Na močnem mitingu v prestolnici Avstrije so se naši atleti ponovno izkazali in postavili številne osebne rekorde.

Med moškimi je v teku na 3000M nastopil Gregor Verbošt, ki si je pred tekom zadal cilj, da bo to razdaljo prvič poizkušal preteči v manj kot 9-ih minutah. Svojemu cilju se je zelo približal in s časom 9:00,43 zasedel 10. mesto. Med članicami je Simona Kapl za samo eno mesto zgrešila nastop v finalu teka na 60M z ovirami. Tako je s časom 8,91 zasedla 9. mesto. Z društvenima kolegicama Nastjo Možič in Aleksejo Glinšek je nastopila tudi v teku na 60M. Z dobrim nastopom so se vse tri uvrstile v finale B. Simona je tako zasedla končno 10. mesto. Pri tem je odtekla osebni rekord 8,03. Osebni rekord je s časom 8,21 izenačila Nastja in se uvrstila tik za Simono. Še mesto slabša je bila na koncu Alekseja, ki se je s časom 8,40 zelo približala svoji najboljši znamki.

V kategoriji mlajših mladincev je odlično nastopil Bastian Kobler. V teku na 60M je z osebnim rekordom 7,51 zasedel 4. mesto. Na 5. mesto se je uvrstil v teku na 200M, v katerem je osebni rekod prestavil na 24,34. Med mlajšimi mladinkami sta osebne rekorde v teku na 800M popravili Nuša Karner, ki je s časom 2:40,47 zasedla 8. mesto, in Laura Stauber, ki je s časom 2:44,34 končala na 10. mestu.

Eaubonne, 10. 2. 2015
V predmestju Pariza sta na močnem atletskem mitingu nastopili naši Sonja Roman in Liona Rebernik. Sonja se je z mednarodno konkurenco spopadla v teku na 3000M in s časom 9:13,82  zasedla odlično 5. mesto in še enkrat potrdila normo za nastop na Evropskem dvoranskem prvenstvu. Liona je v svoji paradni disciplini 400M ponovno pokazla, da je dobro pripravljena in je zasedla 7. mesto. Njen čas 55,63 je samo 9 stotink slabši od osenega rekorda.