Nekaj odličnih rezultatov na članskem državnem prvenstvu

Novo mesto, 18. 2. 2024

17. in 18. februarja je v Novem mestu potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za člane in članice kar je bilo za mladince in člane tudi zadnje tekmovanje v zimski sezoni.

Odlično je odtekmovala Maša Podgornik, ki je kar dvakrat močno popravila osebni rekord. V teku na 400 m je dosegla rezultat 58,49 (7. mesto), v teku na 200 m pa 25,49 (6. mesto). V teku na 60 m je svoj najboljši dosežek popravil tudi Patrik Murko. Rezultat 7,26 je pomenil enajsto mesto. Filip Martin Fleisinger se je v teku na 200 m prvič spustil pod mejo 23 sekund. Z osebnim rekordom 22,94 je zasedel deveto mesto. V teku na 60 m je bil z 7,34 štirinajsti. Vid Černec je v teku na 200 m prav tako odtekel svoj najboljši rezultat, ki sedaj znaša 23,06 kar je pomenilo enajsto mesto. Na enkrat daljši razdalji se tokrat ni najboljše znašel, z rezultatom 52,04 je zasedel dvanajsto mesto. Maksim Strašek je prav tako tekmoval na 200 m in 400 m. Na krajši razdalji so se mu ure ustavile pri 23,20 (12. mesto), na daljši pa pri 51,69 (10. mesto). Martin Winkler je v svoji najmočnejši disciplini, teku na 800 m končal na osmem mestu, z rezultatom 1:56,72. Dan prej je v teku na 400 m dosegel čas 51,91 in bil enajsti.Jurij Beber se je uvrstil v finale teka na 60 m kjer pa se je lažje poškodoval in bil z 7,03 sedmi. Alisa Kotelevska je na 200 m z 27,48 bila petnajsta, v teku na 400 m pa z 1:01,12 štirinajsta. V teku na 400 m je nastopila tudi Manca Hafner. Njen rezultat 1:04,47 je zadostoval za osemnajsto mesto. Gaja Kovačec tokrat ni imela svojega vikenda. V teku na 800 m je bila z 2:23,10 deseta, v teku na 1500 m pa z 4:57,92 šesta.
Čestitke atletom za rezultate in osebne rekorde v dvoranski sezoni!