Maruša in Liam z novima osebnima rekordoma do kolajn na državnem prvenstvu

Novo mesto, 27. 1. 2024

V soboto je v Novem mestu potekal prvi del državnega prvenstva za pionirje in pionirke U16. Z letošnjim letom je prišla tudi novost v končnih razvrstitvah saj se atleti in atletinje v pionirskih kategorijah delijo na mlajše in stareše. Tako so tokrat tekmovalih v kategorijah ''pionirji in pionirke 14'' in pionirji in pionirke 15''.

Srebrno kolajno je z novim osebnim rekordom, 3:09,47 v teku na 1000 m osvojila Maruša Zei (pionirke 14). Tudi Liam Bassin je v teku na 1000 m pritekel do svojega najboljšega rezultata, ki sedaj znaša 2:41,45 kar mu je prineslo tretje mesto in bronasto odličje (pionirji 15).
V teku na 300 m sta nastopila Tinej Čas in Mattia Planinšek (pionirji 15). Tinej je s časom 42,87 osvojil dvajseto mesto, Mattia pa je bil z 47,41 petindvajseti.
Drugi del državnega prvenstva bo v soboto, 3.2.2024 v Mariboru.