Novice

Prikazano: 746 - 750 od 836 zapisov
Stran  <<   <   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   >   >>
16. 10. 2014
Prejšnjo nedeljo (12.10.) je v nizozemskem Eindhovnu Matevž Schaubach nastopil na maratonu. Odtekel je 2.37.10 in za pol minute zaostal za svojim najboljšim rezultatom. Med 1296 nastopajočimi je zasedel odlično 63. mesto
Ljubljana, 15. 10. 2014
Počasi se končuje letošnja tekmovalna sezona, katere vrhunec je bilo avgustovsko Evropsko prvenstvo v Zurichu, na katerem sta nastopili tudi naši atletinji Sonja Roman in Sabina Veit.

Sezona je bila za naše atlete uspešna, kar dokazuje tudi razširjen spisek kandidatov za ''NAJ ATLETA'', ki so ga sestavili na Atletski zvezi Slovenije in na katerem je kar nekaj naših atletov.
Na spisku kandidatov so se tako znašli Igor Šalamun med člani, Tina Čačilo, Liona Rebernik, Sonja Roman in Sabina Veit med članicami, Gregor Verbošt med mlajšimi člani, Dorotea Rebernik med mlajšimi članicami, Mateja Pokrivač med mladinkami in Filip Križnik med pionirji.

Ožji izbor bodo na AZS objavili v kratkem, prepričani pa smo, da bo tudi na njem ostalo kar nekaj naših atletov.
Graz, Zagreb, 12. 10. 2014
Graz in Zagreb sta bila danes preplavljena z množico tekačev, ki so se potegovali za čim boljše čase in višje uvrstitve na krajših tekih za najmlajše in rekreativce in tiste starejše in boljše tekače, ki so se pomerili v daljših razdaljah, vse do maratona. Na obeh prireditvah so zabeležili rekordo število nastopajočih, saj so skupno na vsakem zabeležili nekaj manj kot 12000 štartov.

Med to množico so bili tudi nekateri naši tekači in se ponovno izkazali z lepini uvrstitvami. V Grazu je na malem martaonu Uroš Taks zasedel 11. mesto, Branko Kmetič je tek končal na 22. mestu. V Zagrebu je v malem maratonu Adriano Nemec pritekel do 18. mesta. Na isti razdalji med ženskami je Helena Javornik zasedla 16. mesto.
Velenje, 11. 10. 2014
V Velenju je potekal kros občinskih reprezentanc, na katerem je ekipa Mestne občine Maribor zasedla visoko 5. mesto. V ekipi je nastopili tudi večje število naših atletov, ki so se s svojimi nastopi zelo izkazali.
Voličina, 10. 10. 2014
V Voličini je potekalo tekmovanje za mlajše kategorije, na katerem so se zelo izkazali tudi naši mladi atleti. Kljub temu, da nismo imeli popolne ekipe, je naša mlada ekipa zasedla odlično 3. mesto. Visoke uvrstitve so dosegli tudi kot posamezniki.