Novice

Prikazano: 51 - 55 od 735 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Ormož, Celje, 24. 6. 2018
V petek je v Ormožu potekal Ormoški nočni tek. Moški so se pomerili na razdalji 4800 m, od naših pa se je navišje uvrstil Robert Matjaž, ki je zasedel 6. mesto. Takoj za njim je v cilj pritekel Aleš Šelih. Le mesto slabši pa je bil Adriano Nemec. Med ženskami, ki so morale preteči 4000 m dolgo progo se je na odlično 2. mesto uvsrtila Ines Matjaž. Družbo na zmagovalnem odru pa ji je na 3. mestu delala zimzelena Helena Javornik.

V Celju se je v soboto odvijal Mali maraton državnosti. Na 10 km progi se je izkazal Miha Kveder, ki je zasedel odlično 3. mesto.

V knežjem mestu so ta vikned organizirali tudi Državno prvenstvo za veterane, na katerem smo imeli svojega predstavnika tudi mi. V tekih na 800 m in 1500 m je odlično nastopil Milan Koser, ki si je v svoji starostni kategoriji M35 pritekel dva naslova državnega prvaka.
Maribor, 20. 6. 2018
V Mariboru je potekal Mednarodni atletski miting, na katerem so sedelovale tudi naše mladinke. V teku na 100 m se je preizkusila Monika Črček in z nahitrejšim letošnjim tekom 12,81 zasedla 12. mesto. V disciplini 200 m smo imeli tri predstavnice. Rene Prosen je pol stadiosnkega kroga prešprintala njahitreje letos in se s časom 27,26 zelo približala osebnemu rekordu. Njen čas jo je tokrat uvrstil na 18. mesto. Najhitreje v letošnjem letu je tekla tudi Nadja Rudolf, ki je v cilj prišprintala v času 28,05 in zasedla 22. mesto. V času izenačitve osebnega rekorda 28,72 pa je v cilj prišprintala Eva Heinrih in se uvsrtila na 25. mesto.
Trst, 17. 6. 2018
Naša mladinska reprezentantka Špela Gonza je svojo pripravljnost danes preverila na močnem mednarodnem mitingu v Trstu. V letos njeni pradni disciplini, teku na 1500 m, je nastopila zelo dobro in v cilj pritekla v času 4:49,69. S tem časom se je še enkrat zelo približala normi za nastop na Evropskem prvenstvu za mlajše mladinke. Na današnjem mitingu pa se je s tem rezultatom zavihtela na odlično 2. mesto.
Tacen, Maribor, Škofja Loka, Mozirje, 17. 6. 2018
Za našimi tekači je še en zelo uspešen teden. Že v torek 12.6. je gorska tekačica Andreja Godec nastopila Rekordu Šmarne gore. Na 1,8 km dolgi progi iz Tacna do vrha Šmarne gore, z višinsko razliko kar 360 metrov, je tekla odlično in se uvrstila na 8. mesto.

V petek 15.6. so zvečer mariborske ulice zasedli tekači, ki so se borili za visoka mesta na 2. Mariborskem nočnem teku. Na 5 km razdalji je odlično nastopil Vito Kunstek in si pritekel vrhunsko 2. mesto. Na 2x daljši razdalji, torej na 10 km, pa se je visokega 5. mesta veselil Aleš Novak.

V Škofji Loki je v soboto 16.6., potekal 10 km tek, poimenovan Tek 4 mostov. Na njem je Mitja Krevs še enkrat več dokazal, da je eden najboljših tekačev pri nas, saj si je v močni konkurenci zanesljivo pritekel zmago. V konkurenci žensk je odlično tekla tudi Andreja Godec, ki je ciljno črto prečkala na 8. mestu.

Danes pa je s startom in ciljem v Mozirju potekal še Maraton Savinja. Na dolžini 6 km je odličen tek uspel Mihi Kvedru, ki je zasedel fantastično 2. mesto.
Vyškov, 16. 6. 2018
Za zelo dobre, predvsem pa hitre šprinte v letošnji sezoni, je bila naša mlada atletinja Nika Boštjančič, nagrajena s pozivom v mladinsko reprezentanco Slovenije. Svoj krstni nastop za izbrano vrsto naše države je opravila v češkem Vyškovu, kjer je potekal Peteroboj mladinskih reprezentanc, na katerem so se pomerile ekipe Češke, Madžarske, Poljske, Slovaške in Slovenije.

Svoj debi v reprezentanci je opravila v teku na 100 m. Žal je tekmovalkam tudi tokrat nagajal močan veter v prsa, zato rezultati niso bili najboljši. Kljub temu je naša atletinja odtekla soliden čas 13,03 in zasedla 10. mesto. Ob koncu tekmovanja je kot prva predaja nastopila še v štafeti 4x100 m in odlično opravila svojo nalogo, ter tako pripomogla, da se je naša ekipa uvrstila na odlično 3. mesto.