Maribor, 17. 10. 2019
Zadnje lepe in sončne dneve smo izkoristili in na domačem atletskem stadionu v Športnem parku Tabor, izvedli skupinsko fotografiranje naših vadbenih skupin, ki vadijo v naši Atletski šoli.

Nastalo je kar nekaj lepih fotografij, ki jih bomo kasneje uporabili pri izdelavi društvenega koledarja za leto 2020. Nekaj slik naših vadbenih skupin si lahko ogledate v nadaljevanju novice. Za lažji ogled kliknite na posamezno slikico in odprl se vam bo večji format.
Tacen, Portorož, Slovenj Gradec, Zagreb, Graz, 13. 10. 2019
Naši atleti so tudi ta vikend tekmovali na številnih tekmovanjih in nas ponovno navdušili z odličnimi nastopi. Najodmevnejše tekmovanje tega vikenda se je v soboto odvijalo na poteh Šmarne gore pri Tacnu. Lokalni organizatorji so priredili že 40. Tek na Šmarno goro, ki je štel tudi finale tako Slovenskega, kot tudi Svetovnega pokala v gorskih tekih. V močni mednarodni konkurenci se je na 10 km dolgi progi, na kateri se je bilo potrebno vzpeti za 710 m in spustiti za 350 m višinske razlike, odlično odrezala naša Špela Gonza, ki si je v absolutni konkurenci pritekla odlično 14. mesto. V kategoriji mladink pa se je povzpela na drugo stopničko zmagovalnega odra.

V soboto smo imeli predstavnika tudi na Nočnem teku v Portorožu. Mladi Filip Križnik se je preizkusil na razdalji 10 km in jo v absolutni članski konkurenci končal na 17. mestu. V kategoriji mladincev si je pritekel odlično 3. mesto.

Na 10 km razdalji je danes nastopil tudi Severino Ogrizek. Tekmoval v Slovenj Gradcu, kjer je potekal Tek miru, naš izkušeni tekač pa si je prigaral odlično 3. mesto.

Še en naš izkušen tekač je v danes nastopil na razdalji malega maratona v okviru Zagrebškega maratona. Branko Kmetič je tudi tokrat tekel odlično in v močni in številčni mednarodni konkurenci zasedel 21. mesto.

Maraton z množično mdnarodno udeležbo je danes potekal tudi v nam bližnjem Grazu. Na njem sta na razdalji dobrih 21 km v konkurenci mladincev odlično tekla tudi Tine Martin Puppis in Maruša Sernc. Prvi je med mladinci zasedel vrhunsko 5. mesto. Še višje pa se je zavihtela Maruša, ki je med mladinkami končala na 4. mestu.
Maribor, 9. 10. 2019
Na stadionu v Športnem parku Tabor je potekalo Državno ekipno prvenstvo Slovenije za srednje šole, na katerem so zaključno tekmovanje v tej sezoni opravili tisti naši atleti, katerih šole so se uvrstile na finalno tekmovanje. Kljub dolgi in naporni sezoni, so naši atleti ponovno navdušili in ob visokih uvrstitvah nekateri posegli tudi po novih osebnih mejnikih.

V teku dijakov na 100 m je Gregor Mencingar s časom 11,99 zasedel 9. mesto. V dijaškem teku na 400 m se je s 5. mestom in osebnim rekordom izkazal Valentin Vidovič. Njegov nov najboljši dosežek sedaj znaša 52,31. V teku na 1000 m med moškimi se je osebnega rekorda veselil Miha Kramberger. Njegov čas 2:50,44 ga je uvrstil na 7. mesto. V isti disciplini med dijakinjami je Vanesa Lobenwein v cilj pritekla v času 3:12,15 in prav tako zasedla 7. mesto. V ženskem skoku v daljino je Alina Herman doskočila pri 472 cm, kar je zadostovalo za 9. mesto. V suvanju krogle med dijaki je Gašperju Drevu drugič v karieri 5 kg orodje poletelo čez 15 m. Njegov dosežek 15,29 m pa je bil prevelik zalogaj za vso konkurenco.
Velenje, 7. 10. 2019
V soboto je v Velenju potekalo tekmovanje ''Jadranski susreti'', na katerem so se pomerili mladi atleti iz Črne Gore, Bosne in Hercegovine, Hrvaške in Slovenije. Ob zaključku sezone so se tekmovanja udeležili tudi naši mladi atleti in nas ponovno razveselili z visokimi uvrstitvami in novimi osebnimi rekordi. Kar 3x so bili nepremagljivi za vso mednarodno konkurenco. Na drugo stopničko zmagovalnega odra so se povzpeli 2x. Z medaljami bronastega leska pa so se okitili 3x.

Maribor, Dunaj, Novo mesto, Moravske toplice, 6. 10. 2019
Ta vikend so potekala številna tekmovanja, na katerih so zelo uspešno nastopali tudi naši atleti. Pričelo se je že v petek, ko je v Mariboru potekal Nočni tek na Kalvarijo. Tradicionalna prireditev, ki se je vsako leto udeleži vedno več ljubiteljev znamenitih stopnic, ki vodijo na grič na severozahodu našega mesta. Od vznožja do vrha vodi kar 454 stopnic, ki v dolžini 210 m, omogočajo vzpon za 80 m višine. Povprečni naklon pa je okrog 20°. V konkurenci moških se je od naših atletov najbolj izkazal David Rihtarič, ki je zasedel 11. mesto. Med ženskami si je Nika Bezjak pritekla 10. mesto. Odlično pripravljenost pa je prikazala mlada Maša Podgornik, ki je nastopila v kategoriji deklic med letniki 2008 in 2011, ki so imele nekoliko krajšo pot, saj so se morale povzpeti do drugega od treh platojev. Naša atletinja je tekla odlično in si z veliko prednostjo priborila še eno zmago.

V soboto se je Tamara Reicht na Dunaju udeležila Odprtega prvenstva Avstrije v hitri hoji. Na razdalji 5 km je med pionirkami kot prva prečkala ciljno črto ob tem pa zabeležila čas 28:04,9, kar bo po potrditvi rezultata na Tekmovani komisiji AZS, tudi nov državni rekord.

V nedeljo so v Novem mestu organizirali Novomeški polmaraton, na katerem je trenutno pripravljenost preizkusil Mitja Krevs. S hitrim tekom je kmalu opravil s konkurenco in v solo teku odtekel zelo dober čas in novo zmago dosegel s prednostjo treh minut in pol.

Prav tako v nedeljo, so tekli tudi na drugi strani Slovenije, natančneje v Moravskih toplicah in okolici, kjer so organizirali Prekmurskem malem maratonu. Tudi na tej prireditvi smo zabeležili zmago, saj je bila med ženskami na razdalji dobrih 21 km najhitrejša naša Renata Vetrih. Prireditelji so ob glavnem teku pripravili še tek na 11 km, na katerem sta se izkazala zakonca Matjaž. Med ženskami se je odličnega drugega mesta veselila Ines, njen mož Robert pa si je med moškimi pritekel 11. mesto.