Sofinancirano s strani Mestne občine Maribor

Visoke uvrstitve letnikov 2008 na dvoranskem PS

Slovenska Bistrica, 12. 1. 2019
Atletska dvorana v Slovenski Bistrici je bila prizorišče prvega Prvenstva Slovenije v letu 2019. Za nazive najboljših v mali deželici na sončni strani Alp so se borili pionirji in pionirke letnik 2008. Med nastopajočimi so bili seveda tudi naši mladi bodoči asi. Po napornih treningih v obdobju od zadnjih jesenskih tekmovanj, so prikazali odlične nastope in se uvrstili na zelo visoka mesta.

Prvi je na tartasnko stezo stopil Niko Miličevič, ki se je preizkusil v teku na 50 m. Najkrajšo disciplino tekmovanja je končal v času 8,59 in zasedel 16. mesto. Kar pet tekmovalcev smo imeli v teku na 400 m. Med dekleti se je izkazala Maša Podgornik, ki je ciljno črto prečkala v času 1:20,43 in zasedla visoko 6. mesto. Na 17. mesto se je uvrstila Neža Trstenjak, ki je zabeležila čas 1:27,29. Med fanti se je visokega 7. mesta veselil Sven Podvornik, ki je v cilj pritekel v času 1:20,13. Zelo lepo 10. mesto je zabeležil Patrik Murko, ki je tekel 1:26,82. Le dve mesti slabši pa je bil s časom 1:26,80 Roko Godič. V zadnji disciplini prvenstva, v skoku v daljino, je med dečki nastopil Adam Bečaj. Njegov najdaljši skok je meril 376 cm in ga uvrstil na fantastično 5. mesto.

Vsem našim mladim atletom čestitamo za njihove uspešne nastope.